Wedstrijdverslag O17 08-10-26
Gassel O17-1 pakt belangrijke overwinning in Boxmeer!
Op zaterdag 26 september stond de wedstrijd ST VIOS’38/Olympia’18 O17-1 tegen Gassel O17-1 oorspronkelijk op het programma. Op vrijdag 25 september kregen we echter het verzoek vanuit de tegenstander om de wedstrijd vanwege een groot aantal geblesseerde spelers uit te stellen naar 8 oktober. En vandaag was het dan eindelijk zover: om 19.30 uur werd er afgetrapt in Boxmeer.
Voor trainer Mark was het sowieso een bijzondere avond. Er werd namelijk gespeeld bij zijn oude club, wat de wedstrijd toch nét wat extra lading gaf. De zenuwen waren dan ook duidelijk aanwezig!
Na een korte wedstrijdbespreking in het kleedlokaal van Olympia’18 gingen de mannen en dame onder leiding van assistent-trainer Maikel en alleskunner Remco het veld op voor de warming-up. In vergelijking met afgelopen zaterdag was de intensiteit deze keer gelukkig een stuk beter. De spelers leken klaar voor de strijd.
Sterke start van Gassel
Om 19.30 uur bracht de man in het geel de wedstrijd op gang. Vanaf de eerste minuut namen de mannen en dame in het oranje-wit het initiatief. De thuisploeg beschikte over een aantal fysiek sterke spelers en probeerde daar ook gebruik van te maken. Daar had Gassel in de beginfase soms wat moeite mee.
Daarnaast werd er aan beide kanten behoorlijk wat ruimte weggegeven. Vooral de ruimte achter de Gasselse verdediging bood de thuisploeg enkele mogelijkheden om met hun snelheid gevaarlijk door te komen. Gelukkig werd er door de Gasselse verdediging uitstekend ingegrepen en bleef het voor de thuisploeg bij mogelijkheden.
Na dertien minuten was het Gassel dat de score opende. Sven wist de bal rond de zestienmeterlijn te ontfutselen van een blauw-witte speler en haalde vervolgens verwoestend uit. De bal vloog onhoudbaar achter de keeper tegen de touwen: 0-1!
Je zou verwachten dat dit doelpunt het geloof bij Gassel alleen maar verder zou versterken. Toch werd de ploeg in de 21e minuut verrast door de thuisploeg. Een moment van onoplettendheid werd direct afgestraft en de stand stond weer gelijk: 1-1.
Dat was tevens de ruststand.
Gassel trekt de wedstrijd naar zich toe
In de rust werd besproken waar de mogelijkheden lagen. Ondanks het grote aantal middenvelders bij de thuisploeg bleef er regelmatig ruimte liggen op het middenveld. Daar moest Gassel in de tweede helft beter gebruik van gaan maken.
En dat gebeurde.
De tweede helft werd door Gassel uitstekend gespeeld. Er werd beter gecombineerd, de vrije ruimtes werden gevonden en vooral verdedigend werd er een geweldige prestatie geleverd. De thuisploeg kwam nauwelijks nog aan voetballen toe.
Na elf minuten in de tweede helft werd de ban opnieuw gebroken. Kareem nam het heft in eigen handen en zette met een individuele actie de verdediging van de thuisploeg te kijk. Hij rondde vervolgens uitstekend af en bracht Gassel opnieuw op voorsprong: 1-2!
Niet veel later leek Gassel de voorsprong verder uit te bouwen. Een loepzuivere treffer werd echter afgekeurd door de scheidsrechter. Niemand aan Gasselse zijde begreep helemaal waarom, maar de beslissing stond en dus moest Gassel verder.
Zes minuten voor tijd ging de thuisploeg vervolgens binnen het eigen strafschopgebied in de fout. Khamees werd daarbij lomp onderuitgehaald. Er zullen ongetwijfeld scheidsrechters zijn die zo’n moment niet naar de stip verwijzen, maar deze scheidsrechter twijfelde geen moment: strafschop!
Aanvoerder Abel nam zijn verantwoordelijkheid en ging vol vertrouwen achter de bal staan. De mentale strijd met de keeper werd overtuigend gewonnen en Abel schoot de bal binnen: 1-3!
De wedstrijd was daarmee beslist. In de resterende minuten kwam de overwinning van Gassel niet meer in gevaar.
Een heerlijke overwinning
Een 1-3 overwinning in Boxmeer. En voor trainer Mark smaakt die overwinning natuurlijk extra lekker, gezien zijn lange verleden bij de thuisvereniging. Een mooie avond dus voor de hele Gasselse formatie!
Maar lang nagenieten zit er niet in, want komende zaterdag staat er alweer een zeer belangrijke wedstrijd op het programma.
Kampioenswedstrijd!
Om 15.00 uur speelt Gassel O17-1 thuis tegen Herpinia. En dat is niet zomaar een wedstrijd: het is een echte kampioenswedstrijd!
Een punt is voldoende om het kampioenschap in de eerste fase binnen te halen.
Dus: kom zaterdag allemaal naar het sportpark en moedig de boys en girl van Gassel O17-1 massaal aan richting het kampioenschap!
Tot zaterdag! 💪🧡🤍
