Eindstand Gasselse WK-2026 voetbalpool
Sten van den Broek winnaar Gasselse WK-2026 voetbalpool
De finale van het WK-2026 is achter de rug en dus is er ook een einde gekomen aan de Gasselse WK-2026 voetbalpool. Na het toekennen van de laatste punten (spel B, spel C en het Bonusspel) en het controleren van de behaalde punten is de eindstand bekend. De winnaar is geworden Sten van den Broek met een totaal van 388 punten. Gijs van Roosmalen is met 382 punten op de 2e plaats geëindigd. De 3e plaats is voor Kim Josemanders met 371 punten. Joland Thijssen bezet de 4e plaats met 270 punten en Boas en Rob Verstegen zijn op een gedeelde 5e plaats geëindigd met 363 punten. Onderaan de ranglijst is het Oranje troostpakket voor Bukkum.
De maximale dagscore die behaald kon worden was 170 punten (4×5 + 25 punten in Spel B, 105 punten in Spel C en 2×10 punten in het Bonusspel). Deze werd door niemand gehaald. De hoogst behaalde dagscore is 99 punten en deze eretitel gaat naar Anouk van Thiel. Met 97 punten eindigden Miele en Coen Dinnissen gedeeld tweede in het dagklassement. Dat Spanje uiteindelijk de titel zou pakken was door 66 deelnemers juist voorspeld waardoor zij dus de 25 bonuspunten in de wacht sleepten. Kijkend naar de hoogste scores per spel, dan zijn de meeste punten in Spel A behaald door Rik van Uhm (194 punten). Broos Meijs, Janneke Raemakers en Sano the best eindigden als tweede met 191 punten. De gemiddelde score van Spel A is 150 punten.
In Spel B bleek Sten van den Broek met zijn 145 punten het meest succesvol. Marjon Niessing eindigde met een score van 140 punten op de tweede plaats en door 7 deelnemers werden 135 punten gepakt. Bij dit spel werden gemiddeld 88 punten gescoord. De top van het klassement in Spel C werd gevormd door Yari Hendriks (80 punten), Sylvana Strik-Kerstens (64 punten) en Sjors v/d Lockand (62 punten). Gemiddeld werden 29 punten gescoord in dit onderdeel. Het lage aantal gele kaarten leverde voor maar liefst 180 van de 188 deelnemers 0 punten op. De hoogste score in het Bonusspel was 60 punten (6 goede voorspellingen) en deze werd behaald door Henk Driessen (2). Bart Bulkens, Fedde Hermanussen en Gijs van Roosmalen wisten in dit spel 50 punten te pakken. Het gemiddelde aantal punten van het Bonusspel was slechts 22 (maximaal waren er 110 te behalen) en dus waren de antwoorden op de bonusvragen voor de meeste deelnemers nogal verrassend.
Tot slot nog wat over de scores van de verschillende Bonusvragen. Dat Argentinië de meeste gele kaarten zou krijgen (15 stuks) leverde voor 71 deelnemers 10 punten op. Door 62 deelnemers was juist voorspeld dat Frankrijk de meeste (geldige) doelpunten (20 stuks) zou scoren. Ook Engeland kwam tot 20 doelpunten en dat hadden 3 deelnemers juist voorspeld. Beide antwoorden leveren dus 10 punten op. Tot slot nog even de juiste aantallen van spel C. Volgens de officiële site van de FIFA waren er dit toernooi 308 goals, 270 gele kaarten, 13 directe rode kaarten en 4 strafschoppenseries.
Met de winnaars zal persoonlijk contact worden opgenomen over de uitbetaling van het gewonnen prijzengeld en de uitreiking van het troostpakket. De organisatie (Rudy Derks, William de Kleijn en Maurice Willems) bedankt alle deelnemers voor hun deelname en hoopt iedereen over twee jaar weer terug te zien bij de Gasselse EK-2028 voetbalpool! Hopelijk dan ook weer met het Nederlands Elftal als één van de deelnemende landen!
